Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.
  • İSTANBUL ZİNCİRLİKUYU’DA HASTA VE YAŞLI BAKICISI

Açıklama

Fiyat : ₺2,400.00(Aylık)
Tip : Hasta Bakıcı
Tarih : 11 Şubat 2019
Durum : Yatılı
Cinsiyet : Kadın
Konum : zincirlikuyu

HASTA BAKICISI Ailenizde özel bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için aile üyeleri yetersiz kaldığında, profesyonel yaşlı bakıcısı desteği almanız gerekmektedir. İlerleyen yaşlarda, kişisel bakımın da zorlaştığı yaşlı insanlar, yatalak ya da yarı hareketsiz olduğunda profesyonel destek şarttır. Sadece ilgi değil, bununla birlikte sevgi ve arkadaşlık da önemlidir. Yaş ilerledikçe kendini yalnız hisseden ve güçsüz hisseden bireyler birinin desteğini beklerler. Bu destek için çocuklar çalışıyorsa ya da aile bireyine bakmak istemiyorsa en iyi çözüm olan yaşlı bakımıyla mümkün olacaktır.

Yaşlı bakımı herhangi bir hastalık söz konusuysa farklı, rutin bir bakım söz konusu olduğunda farklı şekilde değerlendirilir. Bu nedenle yaşlı bireyin durumu dikkate alınarak gerekli plan gerçekleşir.

Yaşlı bakımlarında nelere dikkat edilmelidir?

Yaşlıların bakımında temizlik ve hijyen çok önemlidir. Yıkanması ve tuvalet ihtiyacının karşılanması gereken hastalara ilgili bir şekilde davranılması gerekmektedir. Bu alanda hizmet verecek kişinin deneyimli olmasından ziyade psikolojik olarak da bu hizmeti vermeye yeterli olması gerekir.

Yaşlı bakımı yapan kişilerin, yatılı yaşlı bakım hizmeti vererek, sürekli bir bakım verebilir. Böyle durumlarda hastanın günlük aktivitelerini hızlandırarak, daha sosyal olmalarına destek olabilirler. Birçok kişi sosyalleşme sayesinde daha rahat bir yaşlılık süreci geçirmektedir. Üst